Witamy na przykładowej stronie mistrza, legendy

rajdów samochodowych

 

 Był trzykrotnym Mistrzem Polski w rajdach samochodowych (1997, 2000, 2001), dwukrotnym Wicemistrzem Polski (1998, 1999), Wicemistrzem Europy (2002), dwukrotnym Mistrzem Europy Centralnej (1998, 1999), Mistrzem Słowacji (2001). Odniósł kilkanaście zwycięstw w rajdach eliminacyjnych Mistrzostw Polski, startował także okazjonalnie w rajdach Mistrzostw Świata (odniósł sukces w Rajdzie Szwecji w 2003 r. w klasie samochodów produkcyjnych, jednak później został zdyskwalifikowany za niezgodne z homologacją koło zamachowe swojego samochodu).
Debiutował Fiatem 126p w 1991 roku w "Kryterium Asów" organizowanym przez Automobilklub Krakowski. Pilotował go wówczas Dariusz Burkat. W roku 1992 wywalczył na "maluchu" 2 miejsce w klasie A10. Kolejnymi samochodami w karierze były: stara Toyota Corolla, Opel Kadett gr.N, na którym wywalczył tytuły Wicemistrza i Mistrza Polski, Opel Astra gr.A.

"Samochody to moja pasja"  

Sezon 2000 rozpoczął się fantastyczną wiadomością. Załoga Kulig/Baran wystartuje, jako jedna z bardzo niewielu na świecie, Fordem Focusem WRC. Niestety w pierwszym starcie, w Rajdzie Zimowym, Focus sprawił psikusa przejeżdżając tylko jeden OS. W kolejnych startach Ford już nie zawodził i kibice mogli się pasjonować walką Kuliga z Kuzajem. Janusz błyskotliwie wygrał Rajd Warszawski, prowadząc od OS-u 2 do końca rajdu. Jednak Rajd Krakowski padł łupem innego "krakusa" Leszka Kuzaja. Kulig przegrał rajd, który był rozgrywany "pod jego rodzinnym domem". Dalsze starty w RSMP kończyły się dla załogi Marlboro-Mobil1 zawsze zwycięstwami. Jedyna "porażka" to przegranie w kl. gen. rodzimej dwudziestki - Rajdu Polski - z rewelacyjnym Henrikiem Lundgaardem. Sporym zaskoczeniem było wygranie przez Janusza Kuliga Rajdu Kormorana i pokonanie Krzysztofa Hołowczyca na jego własnym podwórku.

dowiedz się więcej