Toni Nowosad

                                         

 Toni Nowosad - urodziłem się 8.08.1998r. w Lublinie. Pochodzę z rodziny o sportowych tradycjach. Tata mój, Maciej, był czołowym zawodnikiem motocrossowym w Polsce,  zaś   pradziadek

Janusz Cieśliński, słynny polski wszechstronny sportowiec: piłka nożna, hokej, koszykówka w latach 1939-1964, laureat wielu nagród, przekazał ducha sportu kolejnym pokoleniom.

Interesuję się sportami walki i piłką nożną, ale najbardziej fascynują mnie sporty motorowe. Pierwsze kroki zawodnicze stawiałem na torze motocrossowym w wieku zaledwie 5 lat. Jednak po pierwszej jeździe gokartem uzmysłowiłem sobie, że moim przeznaczeniem są cztery kółka.

Rok 2007 był pierwszym rokiem startów na gokarcie, a równocześnie pierwszym sezonem, kiedy wystartowałem w zawodach Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze Easykart 60.
Pomimo bardzo krótkiego stażu, braków sprzętowych oraz  braku wsparcia finansowego, udało mi się odnieść pierwsze sukcesy i zajmować miejsca na podium.
 
Sezon 2007, pierwszy za kierownicą gokarta zakończyłem w klasyfikacji generalnej na 4 miejscu. W roku 2008  jako 9-latek odebrałem w styczniu AKT POWOŁANIA DO KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW  i w tym sezonie zdobyłem tytuł vicemistrza Polski w pucharze Easykart 60.
W sezonie 2009 zdobyłem tytuł
Mistrza Polski w pucharze Easykart 60 i zająłem pierwsze miejsca we wszystkich klasyfikacjach, w których startowałem a w marcu 2010r. zostałem  ponownie powołany do Kadry Juniorów Polskiego Związku Motorowego.
W sezonie 2010 ścigałem się w kategorii ROTAX MINI MAX, gdzie sezon zakończyłem na II miejscu.
Kolejne powołanie do Kadry Juniorów Polskiego Związku Motorowego na rok 2011 wręczył mi prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski na uroczystości, która odbyła się 1 kwietnia w Muzeum Sportu, mieszczacym sie w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Ściganie się za kierownicą gokarta to mój cel, sprawia mi to ogromną przyjemność i jest dla mnie wielką frajdą. Moją równoległą pasją  jest gra w piłkę nożną, gram w drużynie na pozycji napastnika.

 

dowiedz się więcej