Justyna Rogozinska-Szary

Wybierz rok: 2016
Moja przygoda z rowerem

  Moja przygoda z rowerem zaczęła się wiele lat temu, w drugiej połowie lat 90-tych, w czasach kiedy widok rowerzysty w kasku i stroju kolarskim wprawiał przechodniów w zdumienie lub rozbawienie...

 Gdy dostałam modnego wówczas "górala", zakochałam się w rowerze i niemal codziennie po lekcjach wyprawiałam się nim za miasto. W roku 1998 zostałam przyjęta do profesjonalnego, wyczynowego klubu kolarskiego Solo-BoGo Szczecin, gdzie uczyłam się jazdy na szosie. Po odejściu z klubu postanowiłam uprawiać nadal kolastwo amatorsko i startwoać w amatorskich zawodach MTB, gdyż odkryłam, że jednak MTB jest moja pasją. W latach 1998-2000 stałam kilkakrotnie na podium amatorskich wyścigów MTB, uprawiając jednocześnie drugi sport - jeździectwo. W latach 2000-2013 miałam przerwę w uprawianiu kolarstwa. W roku 2013 postanowiłam ponownie wsiąść na rower, a kolejne lata przyniosły mi wiele sukcesów w amatorskich wyścigach MTB na terenie województwa zachodniopomorskiego.

 Od 2015r należę do amatorskiej drużyny kolarskiej Bike Team roletki.home i współpracuje  z trenerem Filipem Hasse i firmą Filiptrener. Obecnie nadal planuję startowac w amatorskich wyścigach MTB i może kiedys spróbowac swoich sił na szosie.