mistrz polski

mikołaj gutek

Mikołaj Gutek w 2012 roku został złotym medalistą mistrzostw Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

Najlepsi juniorzy musieli przejechać w Zawoni dystans 20 kilometrów. Rywalizacja przebiegała w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Na początku listy startowej znajdował się Damian Sławek. Kolarz LKS POM Strzelce Krajeńskie pojechał w czasie 26:32. Chwilę po jego przyjeździe na metę nad Zawonią rozpętała się prawdziwa ulewa.

Bliski pobicia jego czasu był Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy), ale zwycięzca ubiegłorocznej olimpiady młodzieży miał problemy na jednym z zakrętów, co kosztowało go trochę czasu. W efekcie o prawie 4 sekundy przegrał ze Sławkiem.

Bliski objęcia prowadzenia był także Krzysztof Skibiński (Górnik Wałbrzych DSR Author), ale uplasował się pomiędzy Damianem Sławkiem a Szymonem Sajnokiem.

Wkrótce na mecie zameldował się jeden z wielkich faworytów tego wyścigu – Patryk Górecki (KS Dazar Olimpic Piaseczno), który objął prowadzenie. Tuż za metą zaliczył kraksę, jednak szybko się pozbierał.  Nie mógł on jednak cieszyć się długo z prowadzenia, gdyż Mikołaj Gutek (Tarnovia  Tarnowo Podgórne) pokonał go w ciężkich warunkach o 4 sekundy! Brąz dla Sławka.

dowiedz się więcej