World Sports Federation Foundation

Pierwszy raz na World Sports Federation Foundation
Rejestracja

Mateusz Walaszczyk

udostępnił zdjęcie - ponad 6 lat temu

i

Kolarstwo torowe. Walaszczyk najszybszy
2016-07-06
Blisko 100 zawodników i zawodniczek z 23 klubów rywalizowało w Pucharze Polski na torze kolarskim w Szczecinie w 4 konkurencjach: omnium, 2000 metrów, sprincie i keirinie. Najlepszy sprinter otrzymał od szczecińskiego olimpijczyka na Rio - Damiana Zielińskiego, specjalną nagrodę.
Zawody mimo kapryśnej aury i deszczu, dzięki zadaszeniu udało się rozegrać bez większych przeszkód. Spośród zawodników zachodniopomorskich najlepiej spisał się Mateusz Walaszczyk (Baszta Golczewo), który zwyciężył w dwóch konkurencjach

https://s13.postimg.cc/gqotyr1xz/315059-ryszard-pakieser.jpg

Mateusz Walaszczyk

udostępnił zdjęcie - ponad 6 lat temu

i

https://s13.postimg.cc/itz96gz6v/Mateusz_Walaszczyk2.jpg

Wicemistrz Polski w Sprincie - Mateusz Walaszczyk podsumowuje start na OOM!
lipca 28, 2016
Utalentowany zawodnik Mateusz Walaszczyk (LKS Baszta Golczewo) wywalczył podczas zmagań Torowej OOM w Pruszkowie srebrny medal w sprincie. Po coraz większych sukcesach Naszych torowców na arenie międzynarodowej rośnie nam kolejny wielki krótkodystansowy talent. Teraz przed Mateuszem start na szosowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
"Moje starty zaczęły się we wtorek od sprintu drużynowego w którym wraz z kolegami z klubu zajęliśmy dobre 5 miejsce, drugą konkurencją były 2 kilometry na dochodzenie gdzie z czasem 2:23 uzyskałem 7 miejsce. Po południu rozegrana została drużyna w tej konkurencji ja i koledzy uzyskaliśmy 8 miejsce. Dzień później w środę rozegrana była konkurencja w której wiedziałem że mogę powalczyć chodź poziom jakim dysponowali konkurenci był bardzo wysoki po wygranej z półfinale z Filipem Prokopyszynem wiedziałem ze w najgorszej sytuacji jestem v-ce mistrzem Polski. W finale spotkałem się z Cezarym Łączkowskim z którym po sportowej walce przegrałem i zostałem v-ce mistrzem Polski z czego jestem bardzo zadowolony"

Mateusz Walaszczyk

udostępnił zdjęcie - ponad 6 lat temu

i

GOLCZEWO
Gala Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego
W ostatnią sobotę tj. 7 stycznia w Goleniowie w hotelu JF Duet odbyła się uroczysta gala Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego podsumowująca kolarski sezonu 2016.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m. in. Jarosław Rzepa – Marszałek WZP, Marek Hok – Poseł na Sejm RP, Andrzej Danieluk -Burmistrz Golczewa, Robert Krupowicz – Burmistrz Goleniowa oraz Daria Pikulik i Arkadiusz Skrzypiński – reprezentanci Polski na IO w RIO.

https://s13.postimg.cc/bqrdr41jr/15875614_751564488335166_8218905790354564187_o.jpg

Podczas gali dokonano podsumowania ubiegłorocznego sezonu kolarskiego, wręczono podziękowania dla najbardziej wyróżniających się zawodniczek i zawodników oraz trenerów. Gratulacje otrzymali również kolarze LKS „Baszta” Golczewo m. in. Michał Kalinowski, Karol Marks, Marek Markiewicz, Kamil Szymacha, Maciej Raducki, Mateusz Walaszczyk, Rafał Kolasiński, Karol Wypych i Patryk Matuszczak. Podziękowania otrzymał również trener naszych zawodników Jacek Kołba.

Mateusz Walaszczyk

udostępnił wpis - ponad 6 lat temu

i

W dniach 26-28 lipca 2016. na torze kolarskim w Pruszkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W zawodach brali udział zawodnicy (kategoria junior młodszy) miejscowego klubu „Baszty” Golczewo.

Dużym sukcesem może pochwalić się Mateusz Walaszczyk, który startując w sprincie sprawił dużą niespodziankę. W dojściu do finału głównego pokonał kolarzy, którzy byli faworytami miejsc medalowych. Nasz zawodnik odważnie i z rozsądkiem podszedł do każdego biegu i w samym finale spotkał się z kolarzem z Torunia Cezarym Łączkowskim (TKK Pacific Nestle Fitness Team). Tutaj Mateusz został ostatecznie pokonany, ale zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w sprincie udowodnił, że jest liczącym się sprinterem w swojej kategorii. Mateusz gratulujemy srebrnego medalu!
Nasi kolarze stratowali jeszcze w innych konkurencjach. W sprincie drużynowym zajęli 5. miejsce (Norbert Zieliński, Maciej Raducki, Mateusz Walaszczyk), a w wyścigu drużynowym – 7. Miejsce (Norbert Zieliński, Maciej Raducki, Mateusz Walaszczyk, Adama Wypych).
Przed naszymi kolarzami jeszcze kilka ważnych startów rangi mistrzowskiej i z niecierpliwością czekamy na kolejne dobre wiadomości. Trzymamy kciuki.